Következő esemény:

• Szabadidős engedély kiváltása

Szabadidős engedély kiváltása

• 1

A 2020-as év sok mindenről szólt, sajnos ebben a történetben a darts elég rövid fejezetet kapott, a koronavírus megváltoztatta mindannyiunk életét. A csonkán véget ért szezon elemzésébe kezdünk, mivel az idei Magyar Darts Liga kurtán-furcsán ért véget, így a döntő helyett is ismerkedjünk meg az egyes régiókkal, és azok győztesével. Névsorban haladva ezúttal az Közép-Magyarország régióval folytatjuk a sort.

Ahogy ez már az elején várható volt, ez volt megint az idei MDL legnépesebb mezőnye, hiszen 262 játékos állt a dobólécek elé, 39 játékos jutott volna a döntőbe. A DÖ-MIK játékosa, Izsák Gábor óriási lendülettel vetette magát ebbe a csatába, és megcsinálta azt, amire régóta vágyott. Régiógyőztes lett. Nem is akárhogy, 108 ponttal előzte meg a második helyen végzett Jehirszki Györgyöt, a Tököl Darts Club játékosát. A harmadik helyen Morzsi, alias Végső János, a Pestújhely kiválósága végzett.

Eddig az összes régiónál felsoroltuk a döntőbe kerülők névsorát. Itt most 36 név következik, de ők is megérdemlik. Tehát. Az első három után ők következtek. Helfrich Patrik (Smile) 528 pont, Lakatos Gergely (Smile) 520, Kovács Patrik (Sport DC) 460, Bucsku Ferenc (Prince of Darts) 430, Helfrich Csaba (Smile) 384, Takács Gábor (Prince of Darts) 376, Prés Nándor (Smile) 356, Vészi Dániel (BEAC) 312, Mersits László (Prince of Darts) 292, Bitter Norbert (Smile) 290, Nagy János (DÖ-MIK) 248, Vojtek Tamás (Smile) 232, Balogh Béla (Club 501) 200, Jagicza Gábor és Katona Dávid (mindkettő Prince of Darts) 196-196, Jakab Péter (Vecsés) 184, Nagy Csaba (Soul DC) 180, Bukovszki András (Pestújhely) 178, Börzsei János (Vecsés) 168, Gévai Péter (Malom Darts) 164, Dél Ákos (Tököl) 162, Greksa Károly (Tököl) és Juhász Béla (Vecsés) 160-160, Szabados Attila (Pestújhely) 156, Czagány Attila (Piliscsaba) 154), Bósza Emese (Club 501) 148, Major Nándor (Kaposvár) 140, Eisenhoffer András (DÖ-MIK) 136, Posta Csaba (Club 501) 134, Tóth István (Tököl) 128, Nagy Attila (Pro Talentum SE) 118, Németh Éva (BEAC) 116, Kulich Balázs (EBDE) és Balló Sándor (Sport DC) 112-112, Ruskó-Hunyadi Viktor (DÖ-MIK) 108 és Thury György (Piliscsaba) 105. Komoly névsor.

Ebben a régióban összesen 80 verseny volt 2020-ban, nem csoda, hiszen a legtöbb klubot Budapesten regisztrálta a szövetség. A nyolcvan versenyből Jehirszki Gyuri és Takács Gábor 11-11-et nyert meg. A bajnok, Izsák Gábornak ugyan csak négy sikerült, de volt 29 dobogós szereplése. Jehirszki Gyurinak 24, Végső Jánosnak és Helfrich Patriknak 18-18 ilyen jött össze.

Összesen huszonnégy olyan játékos akadt ebben a régióban, aki legalább egy versenyt megnyert. Közülük 19 olyan akadt, aki bekerült a továbbjutók közé. Izsák Gabi szorgalma is dicsérhető, hiszen ebben a csonka szezonban is 51 versenyen vett részt. Megdolgozott az első helyért.

A Magyar Darts Szövetség minden régiógyőztest megszólaltatott, így most következzen a DÖ-MIK kiváló játékosa, Izsák Gábor:

– Először is gratulálok ahhoz, hogy te végeztél a régió élén. Melyik idei MDL-győzelmedre emlékszel vissza a legszívesebben?

Köszönöm szépen a gratulációt! Sajnos nem sok első helyet szereztem az évadban. Inkább a dobogó második és harmadik fokára értem fel nagyon sokszor, de mindegyik versenyről boldogan tértem haza. Egy párszor „átruccantam” másik régiókba is (Győr, Debrecen, Kiskőrös) versenyezni, ahol mindig nagyon jó hangulat és erős mezőny volt.

– Sajnos a járvány miatt csonka év volt, kevés versennyel. Mi volt számodra a legnagyobb dartsélmény, amiben Te is részese voltál?

Szerencsénk volt, hogy februárban a Szlovák WDF fordulót még megrendezték. Mindig nagyon erős WDF-BDO világelit van jelen a versenyen, szeretek ott részt venni a küzdelmekben. Magyar viszonylatban pedig a szombathelyi darts hétvége vitte a prímet. Jó helyszín és remek szervezés, amit ezúton is köszönök Csóka Andrásnak és a Szombathelyi DCSE-nek.

– Bár nem sikerült teljes szezont rendezni, elégedett vagy az idei produkcióddal?

Összességében természetesen. Sikerült végre első helyen végeznem a Magyar Darts Liga régiómban, amit hat éven keresztül próbáltam elérni, így 1. kiemeltként várhattam volna az országos döntőt. A soft egyéni országos bajnokság I. osztályában jelenleg az 5. helyen várom a folytatást. A Szombathelyen rendezett Steel Egyéni Magyar Kupán az 5. helyet tudtam megszerezni. A Soft Páros Nemzeti Bajnokságban pedig Prés Nándival a 4. helyen végeztünk.

– Tegyük fel, hogy 2021-ben minden rendben lesz, milyen tervekkel vágsz neki a következő szezonnak? Mi az a minimum, esetleg maximum, amit szeretnél elérni?

Szerettem volna a Magyar Darts Liga döntőn előkelő helyen végezni. Szeretnék javítani a Steel Egyéni Nemzeti Bajnokságban. A környékbeli WDF pontszerző versenyeken részt szeretnék venni (Szlovákia, Csehország, Románia), amennyiben megrendezésre kerülnek. A Steel és Soft Csapatbajnokság I. osztályában klubommal, a DÖ-MIK DC-vel szeretnék a legjobb négy között végezni. Nagy álmom, hogy az országomat képviselhessem egy nemzetközi eseményen, ezért mindent meg fogok tenni, hogy sikerüljön.

Dél-Dunántúl bajnokával nyitottuk a sort, majd következett Dél-Kelet Magyarország. Ezután jött Észak-Dunántúl, majd Észak-Magyarország, Kelet-Magyarország és legutóbb Közép-Kelet-Magyarország. Véget ér sorozatunk, az utolsó részben Nyugat-Dunántúllal fejezzük be a nagy MDL-körképünket.