Következő esemény:

• Szabadidős engedély kiváltása

Szabadidős engedély kiváltása

• 1

A 2020-as év sok mindenről szólt, sajnos ebben a történetben a darts elég rövid fejezetet kapott, a koronavírus megváltoztatta mindannyiunk életét. A csonkán véget ért szezon elemzésébe kezdünk, mivel az idei Magyar Darts Liga kurtán-furcsán ért véget, így a döntő helyett is ismerkedjünk meg az egyes régiókkal, és azok győztesével. Névsorban haladva ezúttal az Közép-Kelet-Magyarország régióval folytatjuk a sort.

Ha lett volna döntő, akkor ebből a régióból tizennyolcan lettek volna jogosultak a fináléban való részvételre. Érdekesen alakult ez a sorozat, hiszen Tóth Mihály, a Ceglédi VSE játékosa 2020-ban egyetlen MDL-fordulót sem tudott megnyerni, de kitartó szorgalmával, 34-ből 32 versenyen elért helyezésével 380 pontot gyűjtött. A második helyen Katona Bence, a Sport DC játékosa végzett 358 ponttal, míg a harmadik a Hírös Hunoktól Balla Szabolcs lett, kereken 300 ponttal.

A dobogósok mellett a döntő részvevője lehetett volna Bezzeg Nándor (Prince of Darts), Szitás Gábor (Hírös Hunok), Kotlár Botond (Ceglédi VSE), Polonyi Zoltán (Jászladány), Vida Mihály (Hírös Hunok), Szegecs Attila (Sport DC), Varga József Zsolt (Ceglédi VSE), Gévai Péter Dávid (Malom Darts SE), Nagy Richárd (Ceglédi VSE), Torgyik Mihály (Malom Darts SE), Vén Richárd (Malom Darts SE), Nagy Tibor (Szolnoki Baglyok), Zsengellér József (Ceglédi VSE), Tóth Róbert (Hírös Hunok) és Kovács Tamara (Szolnoki Baglyok).

Ebben a régióban 118 játékos vett részt, és ahogy fentebb írtuk 34 versenyt rendeztek. Összesen tizenkilenc olyan játékos volt, aki legalább egy tornát meg tudott nyerni. A legjobb ebben a kategóriában Bezzeg Nándi volt, neki hétszer osztottak aranyérmet, Gévai Péter pedig ötször tudott a legjobb lenni. Bár Tóth Mihálynak a győzelem nem jött össze, tízszer állhatott dobogón és volt még tíz ötödik helye is.

A legtöbb dobogós helyezéssel amúgy Katona Bence büszkélkedhet, neki ez tizennégyszer sikerült. Ki kell emelni azt is, hogy a 17. helyen záró Tóth Róbert és a 11. Gévai Péter úgy tudott a továbbjutást érő helyen végezni, hogy mindössze hét-hét versenyen indult a szezonban. Bezzeg Nándi pedig kilenc indulással, hét arannyal jutott el a negyedik helyig.

A Magyar Darts Szövetség minden régiógyőztest megszólaltatott, így most következzen a Ceglédi VSE kiváló játékosa, Tóth Mihály:

– Először is gratulálok ahhoz, hogy te végeztél a régió élén. Melyik idei MDL-győzelmedre emlékszel vissza a legszívesebben?

Köszönöm! a 2020as évben szóval idén kezdtem az igazi versenyzést a darts sportban. Előző két évet az amatőrök között gyakoroltam a versengés izgalmait. A Közép-Kelet-Magyarország régió ligát úgy tudtam megnyerni, hogy bár egyetlen aranyat sem szereztem folyamatos jó eredményeket hoztam, és komolyan vettem a versenyt. Azt hiszem talán régiónk minden ligaversenyén részt is vettem (Harmincnégyből harminckettőn – a szerk.).

– Sajnos a járvány miatt csonka év volt, kevés versennyel. Mi volt számodra a legnagyobb dartsélmény, amiben Te is részese voltál?

Legemlékezetesebb ligaversenyem egy szolnoki forduló volt. Igaz csak harmadik lettem, de ifjabb Sárai Leventével hatalmas meccset vívtunk a döntőbejutásért amit végül ő nyert meg...

– Bár nem sikerült teljes szezont rendezni, elégedett vagy az idei produkcióddal?

A legnagyobb dartsélményem a Szombathelyen rendezett három napos verseny, volt ahol a pénteki Open-versenyen szintén elértem egy harmadik helyezést.

– Tegyük fel, hogy 2021-ben minden rendben lesz, milyen tervekkel vágsz neki a következő szezonnak? Mi az a minimum, esetleg maximum, amit szeretnél elérni?

A 2021-es évnek rendszeres edzéstervvel fogok neki. Szeretnék minél többet versenyezni és a jobb játékosok mögé felzárkózni... de majd meglátjuk....

Még két régióról fogunk írni. Dél-Dunántúl bajnokával nyitottuk a sort, majd következett Dél-Kelet Magyarország. Ezután jött Észak-Dunántúl, majd Észak-Magyarország és Kelet-Magyarország. Legközelebb pedig a legnépesebb régióval, Közép-Magyarországgal fogjuk folytatni a sort.