Következő esemény:

• Szabadidős engedély kiváltása

Szabadidős engedély kiváltása

• 1

Nagyszabású rendezvényt tartottunk a legutóbbi hétvégén is, ezúttal ismét Érden, az Érd Arénában, amely lassacskán a magyar darts fellegvárává válik. Most a mennyiségen volt a hangsúly: a pénteki nyílt viadalt is beleszámítva 14 versenyszám végén osztottunk kupákat, okleveleket és egyéb díjakat remek játékosoknak. Szombaton a steel Nemzetek Tornája, vasárnap a soft Hungarian Open állt a középpontban, két nemzetközinek szánt, és – ha még nem is a remélt mértékben – azzá is vált verseny, és ahogy a felsorolásból kiderül, a sportágunk két legismertebb és legnépszerűbb szakága egyaránt képviseltette magát. A küzdőtérre lépve az egyik oldalon steel dobóállások, a másikon softgépek sora, középen a szokásos színpad, látványos molinókkal és az élő közvetítéshez szükséges kamerákkal körülvéve. Vagyis volt mit nézni: úgy a helyszínen, mint a YouTube-csatornánkon.

A pénteki nyílt versenyre, az Egrokorr Érd-El Openre 58 nevező érkezett, és bár kicsit sokáig tartott, jól sikerült a bemelegítés, a csoportmérkőzéses lebonyolításnak köszönhetően mindenki sokat játszhatott, a végén pedig egy meglepetésember, a 17 éves, tehát még ifjúsági korú szombathelyi Dobos Dávid örülhetett a legjobban a legvégén, a második Jehirszki György, a két harmadik pedig Szalai Balázs és a hétvége többi részében levezetőként is aktívan közreműködő Bata József lett.

Következett a legmozgalmasabb napnak ígérkező szombat, amely során a soft szakágban rendeztünk kupát az amatőrök és a szabadidőkártyások számára, míg steelben nemzetközi versenyt (másnap „fordult a kocka”). A softosok előbb végeztek, ott az amatőröknél Fehér Zoltán, Henn Ádám, Bonczos Balázs, Balta Ferenc sorrend alakult ki az első négy helyen, míg a szabadidőkártyásoknál Unger Ádám, Rakovecz Sándor, Vargyas Ádám és Simon Bálint. Hosszabban tartott a 63 indulót felvonultató Nemzetek Tornája, sok nagy névvel, bár főleg itthonról, az egyetlen híres játékos külföldről a szerbiai Oliver Ferenc volt, aki a PDC (2011-ben) és a BDO (2019-ben) világbajnokságát is megjárta már, utóbbin nyert is mérkőzést. Itt Érden rögtön az első fordulóban varázsolt egyet Bezzeg Nándor ellen a döntő legben, amikor hirtelen három nyílból eltüntette a maradék 144 pontját, de például pénteken elővezetett egy 11 nyilast körönként 140, 92, 177, 92-es leosztásban. De dacára ezen megvillanásainak pénteken és szombaton is viszonylag korán kiesett, méghozzá mindkét alkalommal fiatal magyar tehetség keze által: a nyílt versenyen a 32 között a későbbi győztes Dobos Dávid búcsúztatta 4–1-gyel, a nemzetközin pedig a 16 között Balogh Dávid 6–4-gyel. Ettől függetlenül simán megtörténhet, hogy ő nyeri október 30–31-én a steel Hungarian Open hétvégéjének valamelyik versenyét, ha eljön – a Hungarian Masterst speciel nyerte is már meg, nem is olyan régen, 2017-ben.

Na de visszatérve az első ízben kiírt Nemzetek Tornájára, azt a férfiaknál Takács Gábor nyerte Vágási Lászlót (6–0), Börzsei Jánost (6–4), Törő Zoltánt (6–4), Rucska Józsefet (6–5), Szalai Balázst (7–3) és a döntőben Kovács Patrikot (8–6) verve, elődöntőbeli áldozata újabb harmadik helyezést könyvelhetett el, a negyedik Szabados Attila lett. A nőknél – már ha köztük indul – Ihász Veronikát továbbra sem tudják megszorítani itthon, a 18 résztvevő között négy győzelem szükségeltetett neki a végső győzelemhez, a legszorosabb csatáját a WDF világranglistáján szintén előkelő helyen álló Végső Adrienn ellen játszotta (6–4), közvetlen utána következett a legsimább Kovács Tamarával szemben (6–0), az elődöntőben barátnője és klubtársa, Ölei Annamária volt az áldozata (7–3), a színpadon lejátszott fináléban pedig Németh Éva (8–1). Itt kifejezetten színvonalasra sikeredett a bronzcsata, amelyben Ölei 7–2-re verte Erdei Nórát: a 14 nyilas leget is dobó győztes körátlaga 68.01, a vesztesé 63.83 lett. További érdekesség, hogy ebben a kategóriában magasabb volt az indulói létszám, mint a legutóbbi nemzeti bajnoki fordulón. Az utánpótlás számára kiírt külön versenyt Helfrich Patrik nyerte a döntőben 8–2-re verve a felnőttek között Végső Jánost kiejtő Borbély Andrást, itt a harmadik Szabó Zsombor, a negyedik Sebestyén Bálint lett, a paradartsban pedig a 3–1-re megnyert döntőben 16 nyilassal kezdő Illés István mögött Miklós József végzett másodikként, Nagy Zoltán harmadikként.

Vasárnap megtörtént a helycserés támadás, a softgépeket birtokukba vették a legjobbak, és az első színpadi döntőket ők játszották, merthogy oda is fel lett cipelve egy automata. Időrendi sorrendben haladva a fiatalok fináléja volt az első, amelynek alkalmával a hétvége során egy-egy kupát már begyűjtő Dobos Dávid és Helfrich Patrik esett egymásnak, és szoros csatában előbbi nyert 3–2-re, a harmadik hely Sebestyén Bálintnak jutott. Jöttek a hölgyek ismét egy Ihász Veronika–Németh Éva döntővel, és ismét a győriek versenyzője diadalmaskodott, ezúttal 3–0-ra, mögöttük a további sorrend Ölei Annamária, Kovács Tamara volt a legjobb négy között, majd nemzetközi döntő következett az uraknál Hevesi Tóth István és a már emlegetett Oliver Ferenc részvételével – és a Soul DC versenyzőjének 3–1-es sikerével, így az I. soft Hungarian Open 42 indulóval megrendezett férfi versenyének is magyar győztese lett, szerbiai másodikja, Törő Zoltán és Várady György személyében hazai harmadikja és negyedikje. És akkor a végére az amatőrök és a szabadidőkártyások Magyar Kupája, velük zárult a hétvége: a nőknél körmérkőzéses rendszerben az előbbi kategóriát Sebestyén Gabriella nyerte Pádár Ildikó, Gyöngy Gabriella és Gebri Lilla előtt, utóbbit Endrődi Krisztina Vincze Katalin, Tihanyiné Perei Krisztina és Kovács Eszter előtt – a férfiaknál viszont dömping volt, volt, hogy hatfős csoportokkal, 64-es főtáblával, így ott a legjobbak gyakorlatilag végigjátszották a napot…

…és a színpadon zárták, hatalmas hangulatban, különösen a szabadidőkártyások Magyar Kupájának döntőjében, köszönhetően az oda bejutókat elkísérő sok barátnak. A szurkolótáborok énekeltek, táblákat lengettek, felugráltak, és tették mindezt közben kifejezetten sportszerűen, de cseppet sem visszafogottan. Így jó dartsozni, nem csendkirályt játszva, ez adja meg ennek a játéknak azt a pozitív töltetét, amivel több és jobb a helyszínen nézve más célzó sportágaknál, a remek televíziós közvetítések meg a könnyű kipróbálhatóság mellett ez tette népszerűvé a dartsot mindenhol. Előbb az amatőrök fináléjára került sor, ahol a két János, Bicskei és Utasi csatájából utóbbi került ki győztesen 60.4-es körátlaggal az 56.9 ellenében, ami 4–1-es győzelmet ért. Tekinthettük ezt a bemelegítésnek a szabadidős kártyával rendelkezők nagydöntője előtt, amelyben a dabronci lakos Torda Tibor és a bajnai Hummel Dániel mérte össze jelenlegi tudásszintjét. Nem csak a hangulat volt jó, hanem maga a meccs is: 3–0-ra elhúzott a szabadidőkártyások idei országos bajnokságát június 5-én ugyanitt, az Érd Arénában megnyerő Torda, aki így nagyon közel került kategóriája Magyar Kupájának a megnyeréséhez is, 20 évvel fiatalabb ellenfele azonban meccsnyilat is „túlélve” visszaküzdötte magát 3–3-ra. Ekkor, a döntő legben a rutinosabbik fél már semmit sem bízott a véletlenre, 180-as, 100-as, majd 85-ös körrel kezdett be, és 76.07-es átlagával megérdemelten nyert.

Ez volt a hétvégi dartsmaraton 14. versenyszáma – köszönet az Érd-El SE tagjainak a sok segítségért.