Következő esemény:

• Szabadidős engedély kiváltása

Szabadidős engedély kiváltása

• 1

A Soft Egyéni Nemzeti bajnokság I. és II. osztályának küzdelmeit, valamint női bajnokság 3-4. fordulóját bonyolították le szombaton is vasárnap. A szombati, másodosztály igen gyér érdeklődés mellett zajlott le. Talán a napcsere, talán a vírusjárvány, vagy esetleg más okok miatt. Vasárnap már majdnem teljes mezőny vett részt Wekerlén.

A férfiaknál, négy forduló, és személyenként 60 meccs után a bajnokság immár Takács Gábor és Nagy „Táncos” Csaba kettős versenyévé fajult. Az egész nap eseményeit figyelemmel követve, csak az volt a kérdés, melyikük ad a másiknak esélyt az előnyszerzésre, vagy éppen a felzárkózásra. Csaba a 3. fordulóban mind a 15 meccsét megnyert (hárman nem indultak, így ellenük kapásból 2-0-val zárt), míg Taki csak kétszer kapott ki. Egyszer éppen Nagy Csabától.

Takács hat győzelemmel többet szerzett az első két fordulóban, mint Nagy Csaba, aki a harmadik körben két győzelmet hozott ezen, még riválisát is legyőzte 2-1-re. A negyedik fordulóban aztán Taki megerősített az első helyét. Bár Nagy Csabától ezúttal is kikapott, akkor 2-0-ra. De a Táncos Dartsos Várady Györgytől és Őri Józseftől is vereséget szenvedett, így a vasárnapi második kört a második helyen zárta.

A harmadik fordulóban tehát Nagy Csaba 15/0, Takács Gábor 13/2 és Őri József 12/3 volt a legjobbak sorrendje, míg a negyedik fordulóban Takács 14/1, Nagy Csaba 13/2 és Várady György 13/2. Négy forduló után az összetettben Takács Gábor vezet (53/7), őt Nagy Csaba (48/12) követi a harmadik helyen pedig Várady György (45/15) áll. Szoros lehet még itt a befutó.

Takács Gabit faggattuk a nap végén: "Nagyon jó meccsek voltak. Nagy Csabival játszottam ki-ki meccseket. Az egyiknél kettő pont döntött, a másiknál szektort hibáztam. Várady Gyuritól kaptam még ki. A második szakaszt 13 2-0-val kezdtem. 24 meccsből 3 vereség abszolút nem rossz. Hála az istennek a darts szövetség berakta ezt a krikett versenyt, ennek nagyon örültem, régen játszottunk már ilyet. Nagyon jó hangulat volt, 8-900 büntetőpontig elmentünk. Nagyon komoly volt. Az első hét körben még a 20-as, meg a 19-es kört ütöttük. Még 120 meccs van hátra, nagyon sok meccs van még, nem lehet kijelenteni, hogy bármi eldőlt volna. Ha kifogsz egy rossz fél órát, vagy órát és mondjuk játszol a legjobbakkal, akkor pillanatok alatt elszállsz. A másik pedig, hogy fontos, hogy azokkal, akik közel vannak hozzám, azokkal milyen meccset játszok. Még az is lehet, hogy legek fognak dönteni a végén. Nagy csata lesz még ez."

A lányoknál hasonlóan szoros volt az élmezőny a forduló előtt. Az első fordulóban négy, a másodikban hárman értek el 7/2-es győzelmi mutatót. Aztán jött a vasárnap, és Erdei Nóra kicsit ellépett a többiektől. Elsősorban a 3. fordulóban mutatott 9/0-s mutatójával. A negyedik fordulóban majdnem megismételte ezt, de ezúttal Tóth Dórától kapott ki 2-0-ra. Puskás Erzsébet és Cserpes Ágnes követi Erdei Nórát az összetett tabellán, mind a két versenyző 3-3 győzelemmel van eddig lemaradva.

Ami a férfi másodosztályt illeti, sajnos családias hangulatban zajlott a szombat. A 74 indulóból mindössze kilencen jelentek meg Kispesten, így végül egy kétkörös, körmeccset játszottak. Ennek az eredményeit, és az összetett rangsort is közreadjuk. Az első osztály, valamint a női rangsort a szövetség honlapján lehet elérni, a linkre kattintva.