Következő esemény:

• Szabadidős engedély kiváltása

Szabadidős engedély kiváltása

• 1

Szombaton, vagyis március 27-én már a második fordulójára került sor a Steel Utánpótlás Nemzeti Bajnokságnak. A versenyeket a jelenleg fennálló súlyos járványügyi helyzet miatt csak nagyon szigorú egészségügyi intézkedések mellett - a lassan már hagyományossá váló helyszínen, a Budapest Honvéd Vívócsarnokában - rendeztünk meg.

Szerencsére mindez nem vette el a fiatalok kedvét a dartstól, hiszen a gyermek kategóriát leszámítva szép számmal voltak nevezők a hétvégi versenyekre.

Az ifjúsági fiú kategória volt a legnépszerűbb ahol 28 játékos vágott neki a szombati játéknapnak – köztük a Szolnoki Baglyok játékosával, Kovács Tamarával. A résztvevők nyolc – 4 darab négyfős és 4 darab háromfős – csoportban mérettették meg magukat első körben. A csoportküzdelmek során (ahol két nyert legre volt szükség a győzelemre) máris akadtak nagyobb nevű búcsúzók. Többek között a ranglista harmadik helyezettje, a pápai Borbély András sem jutott fel a 16-os főtáblára, de akár megemlíthetném Kotlár Botond és Budavári Zsombor nevét is, akik az első fordulóban a harmadik-, és az ötödik helyen zártak.

Az egyenes kieséses szakaszban végig 4 nyert legre mentek a küzdelmek. A legjobb 8 között kisebb meglepetésre elbúcsúzott a versenytől Papp Rajmund – akinek nem titkolt célja a nyári budapesti ifjúsági Európa-bajnokságon való részvétel. A békéscsabaiak kiválósága a negyeddöntőben 4-2-es vereséget szenvedett a szombathelyi Dobos Dávid ellen. Helfrich Patriknak, a Smile Darts Club fiatal játékosának sem sikerült a legjobb 4 közé jutás, aki a verseny azonos fázisában a végső győztes Balogh Dávidtól kapott ki.

A Smile DC fiatal játékosa egyetlen vereséggel nyerte meg a második fordulót, hiszen a csoportküzdelmek során 2-1 arányban kikapott Dobos Dávidtól, aki így két óriási skalpot gyűjtött be. Balogh Dávid egy harmadik hellyel és egy győzelemmel vezeti az ifjúsági fiúk ranglistáját, miután a döntőben 4-2-re legyőzte tatabányai riválisát, ifj. Sárai Leventét.

Az ifjúsági fiú kategória helyezettjei

Az ifjúsági lányoknál egy ötfős csoportban játszottak körmérkőzéseket, hiszen ennyi nevezés érkezett. Ebben a kategóriában a Sport DC kiválósága Laczi Viktória, aki négy mérkőzésen keresztül nem talált legyőzőre. A legjobban klubtársa, Pataki Réka szorította meg, aki döntő legre „kényszerítette” a tabella éllovasát, aki egy második-, és egy első helyezést tudhat magáénak – két forduló után. A februári forduló győztese Bozó Zsóka Roxána a szolnoki Turai Krisztina mögött ezúttal harmadikként végzett.

Az ifjúsági lány kategória helyezettjei

A UP-páros versenyben az egyéniben ezúttal kevésbé sikeres Helfrich Patrik és Papp Rajmund győzelemmel „vigasztalódott”. Sikerükkel vezetik is a pontversenyt a Szombathelyi Darts Club Sport Egyesület két fiatal játékosa Budavári Zsombor és Ágoston Károly előtt.

A serdülőknél Monhalt Barnabás és a Tököli Darts Club ünnepelhetett, aki Sepsi Ádám Leventét, a Partiscum Darts Club játékosát múlta felül egy döntő leges ütközetben (3-2).

A serdülők helyezettjei

A gyermekeknél az első hétvégétől eltérően ezúttal csupán két résztvevő volt. A soproni Volenszki Bence legveszteség nélkül felülmúlta Baka Zsombort, így két játéknapot követően előbbi vezeti ezt a bajnokságot.

Íme a legfiatalabbak, a gyermekek

Minden játékosnak szívből gratulálunk!

A fiatalok versenysorozata a harmadik fordulóval szűk négy hét múlva, április 24-én, szombaton folytatódik.