Pontszerző túra volt, ez annak lett szánva: kilencfős válogatott keret utazott a mögöttünk hagyott hétvégén Belgiumba, és összesen 121 ponttal tért haza. Két ezüstkategóriás versenyen vettek részt a mieink Antwerpenben: szombaton az Antwerp Openen, vasárnap a Belgium Openen. Illusztris mezőnyben, mert noha a két viadal a World Darts Federation égisze alatt zajlott, hemzsegtek a nevezési listán a Professional Darts Corporationnél korábban Pro Tour-kártyával rendelkezők, az első nap végső győztese is ilyen volt, a döntőben 101-es körátlagot elővezető walesi Jamie Lewis a 2018-as PDC-világbajnokságon még elődöntőt játszott, ellene aratta utolsó győzelmét aktív játékosként Phil Taylor. Na de számunkra sokkal fontosabbak a hétvégi magyar sikerek: a hölgyeknek ment jobban, közülük került ki a legjobb helyezést elérőnk a vasárnap az elődöntőig menetelő Csombok Krisztina személyében, Ihász Veronika pedig mindkét viadalon ötödik lett, a férfiaknál szombaton Kovács Patrik, vasárnap Takács Gábor jutott el a legjobb 32 közé.

Nehezen csordogáltak a hírek a félmilliós flamand városból, pedig nagy neveket láttunk a sorsolást böngészve, eredményeket viszont sokáig sehol. Aztán amikor megérkeztek az első információk, azt láthattuk, hogy a WDF világranglistáján legelőkelőbb helyen álló játékosunk, az idén már három egyéni versenyt is megnyerő Kovács Patrik eljutott a legjobb 32 közé a férfiaknál – és az ezüstkategóriás versenyek innentől adnak pontokat. A nyolcaddöntőbe azonban már nem, megakadályozta ebben a holland Willem Mandigers, aki a néhai BDO utolsó előtti világbajnokságán negyeddöntős volt, most pedig 4–3-ra nyert a regnáló magyar bajnok ellen úgy, hogy mindenki hozta a kezdését. Ez a szereplés így kilenc pontot hozott Patyi „konyhájára”, jól jöhet majd ez is a végelszámolásnál, persze a bevezetőben már említett Jamie Lewis még jobban jár az Antwerp Openen bezsebelt 90 egységgel. De aki az utolsó négy mérkőzésén olyan játékosokat ver meg, mint az angol Darren Johnson, a brazil Diogo Portela, a belga Andy Baetens és holland Kay Smeets, megérdemli.

Ihász Veronika is megérdemelte, hogy ott volt idén a női világbajnokságon Lakeside-ban, ezt újfent bebizonyította, amidőn három győzelemmel elverekedte magát a legjobb nyolcig. A belga Tiany Rosseels és az ugyancsak hazai Stephanie Van Hyfte után pedig kemény ellenfél jött szembe a nyolcaddöntőben, az idén Lakeside-ban a negyeddöntőbe, tehát Veronikánál egy körrel tovább eljutó holland Priscilla Steenbergen, de itt mi örülhettünk a döntő leg után (4–3). Nem úgy a következő fordulóban, ahol a sportág női szakágának egyik legnagyobb alakja, a WDF-nél nem kevesebb, mint 11 világbajnoki aranyat begyűjtő, a világranglistán jelenleg is a második helyet elfoglaló, a BDO-nál háromszoros világbajnoki ezüstérmes, és 2020-ban a PDC férfi (!) világbajnokságára is eljutó, ott szettet nyerő Deta Hedman a lehető legszorosabb csatában, vagyis szintén 4–3-ra felülmúlta legjobb játékosunkat. Aki azért ezzel is szerzett 21 fontos pontot a világranglistán, ahol továbbra is nagyon közel áll a Top20-hoz, egy igazán kiugró eredménnyel be is biztosíthatja a helyét ott.

És ennek érdekében másnap is eljutott a legjobb nyolcig, a Belgium Openen is megverve a Hungarian Classicon négy éve bronzérmes Steenbergent (4–1), a negyeddöntő azonban sajnos megint a végállomást jelentette, ezúttal a belga Patricia De Peuter állította meg. Ő sem akárki, tíz esztendeje speciel egyéni Európa-bajnoki címet nyert – ám ez a vereség nem jelentette azt, hogy nem jutott magyar a legjobb négy közé. Roppant kellemes meglepetésre ugyanis Csombok Krisztina egészen az elődöntőig menetelt! Ehhez négy mérkőzést kellett megnyernie: a belga Anja Van Gorp (4–0), a holland Suzan Konings (4–1), a cseh Jana Kanovská (4–3) és a holland Astrid Trouwborst (4–3) ellen is sikerült győznie, és a legjobb négy között, a döntőbe jutásért játszott összecsapáson az angol Laura Turner ellen sem ment neki éppenséggel rosszul, bár a világranglista tizedik helyezettjétől 4–0-s vereséget szenvedett Deta Hedman asszisztálása mellett. Ő volt ugyanis az író, ahogy arról a mellékelt fénykép is tanúskodik – aznap kiesett a 32-ben, mégsem derogált neki maradni és segíteni.

Na de most átadjuk a szót Csombok Tinának.

„Elégedetten tértem haza az ezüstkategóriás belgiumi WDF-versenyekről. Úgy érzem, megfelelő edzésmunkával jól sikerült a felkészülés, ezáltal magabiztosan álltam a táblák elé. Mindkét nap tizenegyedik kiemeltként kezdtem. Szombaton a második körben alulmaradtam a német Marlene Klupsch ellen, így a tizenhetedik helyen végeztem. A nap végén összesítettem és javítottam a játék során tapasztalt hibáimat. Másnap sokkal tudatosabban készültem minden meccsem előtt, aminek eredményeképp egészen a harmadik helyezésig jutottam – összegzett a Smile DC kiválósága, aki utána részletesen kitért a mérkőzéseire a nyolcaddöntőtől kezdve. Kiélezett meccset játszottunk Janával. Végig fókuszban tudtam maradni, az utolsó leget egy százegyes kiszállóval abszolváltam. A következő meccsemen tudtam, hogy még magasabb szinten kell játszanom, mivel a holland hölgy az előző Antwerp Open győztese volt. Bullra dobás után én kezdhettem a játékot, ami a végjátékban, 3–3-as állást követően nagy szerepet játszott. Elsőként dobtam a meccsért hatvanhármas pontállásról. Tizenhármas és tízes kerekítő dart után a harmadik nyilammal első próbálkozásra a dupla húszas szektorba találtam. Az elődöntőben nagyon jól éreztem magam, ösztönös játékkal, több száz feletti dobással tartani tudtam Laura kiváló játékát. Köszönöm minden játékostársamnak, akivel együtt éltük át a hétvége történéseit, hogy biztattuk és segítettük egymást, illetve hálásan köszönöm mindenkinek, aki itthonról szurkolt nekünk.”

Tina utolsó mondata jó csapatszellemről árulkodik, arról, hogy összetartott a magyar küldöttség Antwerpenben, ez örömteli. Ahogy a fiatal Tekauer Gréta szombati 17. helyezése valamint az is, hogy a hétvége második napján is volt pontszerzőnk a férfiak között is: ezúttal Takács Gábor jutott el három győzelemmel a legjobb 32-ig, ahol a 2019-es Austria Open győztese, a rutinos belga Sven Verdonck verte meg 4–2-re. Ez is kilenc pont a zsákban, ez is jól jött, Taki immár 32. a WDF-világranglistán. Mármint a fő ranglistán! Még egy utolsó utalás az erősebbik nem mezőnyének erősségére: vasárnap a Belgium Openen a holland Wesley Plaisier diadalmaskodott, aki játszott már idén negyeddöntőt a PDC European Tourján, méghozzá az áprilisi müncheni German Darts Grand Prix-n, legyőzve ehhez a walesi Jim Williamst, az angol Joe Cullent és honfitársát, Dirk van Duijvenbodét, a legjobb nyolc között pedig a torna későbbi győztesétől, a szintén angol Luke Humphriestől kapott ki, és tőle is csak döntő legben.

Végezetül egy kis dartsbulvár: az Antwerp Openen kizártak egy játékost, miután a győzelme miatti örömében a földre akarta dobni az utolsó, még kezében lévő nyilát, de az eltalálta az író lábát…

 

Az Antwerp Open eredményei a férfiaknál a legjobb 32-től:

https://dartswdf.com/competitions/antwerp-open-men/2022/results

Az Antwerp Open eredményei a nőknél a legjobb 32-től:

https://dartswdf.com/competitions/antwerp-open-women/2022/results

A Belgium Open eredményei a férfiaknál a legjobb 32-től:

https://dartswdf.com/competitions/belgium-open-men/2022/results

A Belgium Open eredményei a nőknél a legjobb 32-től:

https://dartswdf.com/competitions/belgium-open-women/2022/results