Lezajlott a II. Steel Dreher Diamonds Cup. Vasárnap a hölgyek és a férfiak is a legjobb nyolctól folytatták a küzdelmeket. Mondhatni, nagy meglepetés nem történt. A jelenleg legjobb magyar női játékos, Ihász Veronika, illetve a legjobb formában játszó férfi játékosunk Kovács Patrik végzett az élen. Nézzük a részleteket.

A hölgyeknél Ihász Veronika magabiztosan menetelt a célig. Végső Adriennt, majd Erdei Nórát is magabiztosan győzte le a döntőig vezető úton. Ott az a Csombok Tina volt az ellenfele, aki a kiválóan küzdő Kovács Tamara ellen nyert az elődöntőben.

A finálét csak a duplákra dobott nyilak zavarták meg. A tömeget hiába tolták remekül a lányok, a kiszállók valahogy nem akartak jönni. Veronikának 51 kísérlete volt a hét leghez, Tinának 14. A döntőben elért hatvan feletti átlag még jobb is lehetett volna, hogy jobban jönnek a kiszállók. Sebaj. Ihász Veronika két hét alatt két aranyérmet nyert a Diamonds Cupon.

A férfiaknál Kovács Patrik vasárnap is nagyon összeszedetten versenyzett, teljesen megérdemelten nyert. Hetvennyolcas átlaggal kezdett, aztán az elődöntőben, a sokszoros magyar bajnok, Székely Pál ellen már 86,28-cal, 7-3-mal nyert. Ez volt a torna második legmagasabb átlaga, a legjobb Rucska József érdeme, aki még szombaton, 87,38-cal nyert Pécsi Péter ellen az első fordulóban. A döntőben Patyi klubtársár, Srtbik Pétert győzte le 9-4-re.

Mindenféleképp ki kell emelni Balogh Dávid nevét, aki Ihász Veronikát is legyőzve jutott a legjobb nyolc közé. 7-4-re kikapott Strbik Pétertől, de nyolcvan feletti átlagot dobott, az egész tornán övé lett a legjobb leg, 11 nyilas. A Smile DC még junior korú versenyzője iszonyatosan nagy tehetség. Tar Béla műhelyéből került elő, nagyon figyelni kell rá, mert értékes versenyzője lehet a magyar dartssportnak.

A Diamonds Cup meghozta azt a siker, amit a Magyar Darts Szövetség várt. Színvonalas meccsekkel nyitottunk a 2021-es évre, remélhetőleg egy versenyekkel teli szezonra. Nagyszerű volt az egy héttel ezelőtti soft torna is, és a steelesek is fantasztikus hangulatot kavartak.

Nézzünk a tornáról még érdekes statisztikákat: A legjobb leg, ahogy fentebb is említettük Balogh Dávid érdeme a 11 nyilasával. Ihász Veronika a hölgyeknél 15 nyilasra lehet büszke. A legmagasabb kiszállót Veronika dobta 124-gyel, a fiúknál Székely Palinak volt egy 116-osa. Lassan elindul a szezon, jó kezdés volt, csak így, és tovább. A győztesek az elismerést majd a Magyar Darts Napján vehetik át. Biztató évkezdet volt, reméljük az országos versenyek rövidesen folytatódni fognak. Addig is mindenki vigyázzon magára, és egymásra!