Pécelen folytatódott az utánpótlásaink számára a nemzeti bajnokság. 31 ifi fiú, 2 ifi leány, 24 serdülő és 13 gyermek nevezett a sorban a 4. fordulóra. Érdeklődéssel várta mindenki ezt a fordulót, hiszen pár nappal korábban hirdette ki a szövetségi kapitány a törökországi ifjúsági Europen Cup-ra készülő magyar, utazó keretet.

Serdülőknél a leglalacsonyabb nevezői létszámot produkálta ez a forduló. Ennek ellenére az elmúlt fordulók erőviszonyait és végeredményeit elnézve papírforma eredmények születtek. Kiemelendő Sepsi Ádám (Partiscum DC) zsinórban 3. elsősége, mellyel meglépett ellenfelei elől.

Gubina Norina Sport DC 13

A serdülőknél Nagy Dániel (Agria Dragons DC) tovább növelte előnyét, hiszen Sepsi Ádámhoz hasonlóan ő is 3. aranyérmét vihette haza egyéniben. Polonyi Zoltán (Jászladány ESE) ezúttal nem tudott dobogóra lépni, Varga Bence (Győri DC) pedig hozta a tőle megszokott helyezést. Papp Rajmund (Békéscsabai Darts SE) döntőzhetett, akinek a teljesítménye fordulóról fordulóra javult (17., 7., 3., 2.).

Sólyom Imre Cívis DSE 17

Ifi leányoknál mindösszesen két nevező volt, így 1 mérkőzésen eldöntötték az arany és ezüst sorsát.

Laczi Viktória Sport DC 1
Kovács Tamara Szolnoki Baglyok DC 2

Az ifi fiúk mezőnye is a legalacsonyabb nevezői létszámot hozta, habár pár évvel ez előtt ez a létszám még mesébe illett. A negyedik fordulóhoz érkezve ismételten elmondhatjuk, hogy újabb győztes született ebben a korcsoportban: Katona Bence (Sport DC) ért fel a dobogó legfelső fokára. 4 forduló 4 különböző győztes! A pontszerző helyek sokat fognak még érni ebben a mezőnyben. A döntő másik résztvevője Szabó Dániel (Békéscsabai Darts SE) játékosa volt, aki a mezőny első olyan érvényes versenyengedéllyel rendelkező játékosa, aki már másodjára jutott döntőbe ebben az évben. Ez tovább erősíti azt a tényt, hogy a további magas helyezések sokat fognak még érni a szezon végén.